رو تختی

روتختی اولین بار در قرن ۱۵ مورد استفاده قرار گرفت. معمولا روتختی ها سفید و ساخته شده از پارچه کتان یا ابریشم بودند اما در حال حاضر در رنگ ها و طرح های مختلفی عرضه می شوند.
یکی از تازه ترین لاین های اضافه شده به کوتور آفرین جهانشیر ، لاین طراحی و دوخت روتختی می باشد .
رو تختی شما میتواند با توجه به طرح اتاق ، یا سرویس تخت خواب شما ، هر طرح و رنگی که شما مد نظر دارید را ، بدون هیچ محدودیتی به خود بگیرد .


{تصویر}

در انتخاب رو تختی به موارد زیر توجه داشته باشید :
 
انتخاب رنگ مناسب برای روتختی
یک رو تختی مناسب در واقع باید تلفیقی از رنگ های ملایم باشد چرا که حضور رنگ های تند و یا ترکیب های اشتباه فضای اتاق خواب شما را گرفته می کند به خصوص اگر اتاق خواب شما کوچک است، بنابراین در انتخاب ترکیب های رنگی روتختی ها انتخاب اول را به رنگ های ملایم اختصاص دهید توجه به هماهنگی این رنگ ها با سایر عناصر فضای اتاق خوابتان می تواند انتخاب را برای شما ساده تر کند.
 
انتخاب طرح مناسب برای روتختی
درست است که انتخاب طرح روتختی ها مسئله ای کاملا شخصی است اما باید توجه داشته باشید که ابعاد اتاق خواب شما نقش موثری در انتخاب طرح شما دارد، طرح های شلوغ و با رنگ های تند در اتاق های بزرگ و دلباز می تواند زیبایی داشته باشند، اما اگر در اتاق های کوچک قرار گیرند جز ایجاد اغتشاش بصری و بر هم زدن آرامش در فضا نقش دیگری نخواهند داشت.
 
انتخاب جنس مناسب برای روتختی
پس از در نظر گرفتن رنگ و طرح مناسب نوبت به انتخاب جنس مناسب است. توجه داشته باشید که روتختی با مرغوب ترین جنس انتخاب کنید جنسی لطیف که آرامش شما را در زمان خواب دو چندان می کند، توجه داشته باشید که روتختی انتخابی شما قرار است نهایت چند سال برای شما کارایی داشته باشد پس انتخاب یک رو تختی نامرغوب می تواند برایتان دردسر ساز باشد.
البته توجه داشته باشید که اگر از رو تختی صرفا برای دیزاین اتاق خواب یا جهزیه خود استفاده می نمایید ، میتواننید این مورد را از لیست سخت گیری های خود حذف نمایید .
 
انتخاب روتختی مناسب برای اتاق کودک
در انتخاب رو تختی مناسب برای اتاق کودک علاوه بر موارد بالا در نظر بگیرید که به راحتی قابل شستشو باشند. در انتخاب طرح و رنگ مناسب روتختی برای آن ها جنسیت و سن، علاقه مندی های آن ها می تواند به شما در انتخاب مناسب ترین روتختی کمک کند کافی است کمی با آن ها مشورت کنید و اجازه دهید طرح مورد علاقه خودشان را انتخاب کنند.